Ремонт та реконструкція | RUM-LAV

Ремонт та реконструкція

Фото - Ремонт та реконструкція
Реконструкція будівлі – комплекс будівельних робіт та організаційно-будівельних заходів, пов’язаних з основними техніко-економічними показниками будівлі (кількість і якість квартир, будівельний обсяг і загальна площа будівлі, місткість, пропускна здатність і т.д.). Вони проводяться з метою поліпшення умов проживання, якості обслуговування, збільшення обсягу послуг.

Реконструкція будівель і споруд виконується у разі їх повної або часткової перебудови і внутрішнього перепланування. Вона необхідна, коли зростають тимчасові або постійні навантаження на будівлю, облаштовуються підземні та заглиблені приміщення, а також у разі зносу конструкцій або зміни стану грунту. У процесі реконструкції можна в існуючих обсягах поміняти призначення будівлі і освоїти підземний простір.

Світовою практикою передбачено збереження історичних та архітектурних пам’яток, які багато в чому визначають вигляд міст. У зв’язку з цим, частка робіт з реконструкції споруд і будівель в сучасному місті дуже значна.

Реконструювати можна не тільки власні будинки, а й промислові об’єкти. Промислові будівлі часто перебудовують, не припиняючи основної діяльності підприємства. У проект виробництва робіт закладається певна послідовність і розробляється паралельний хід процесів роботи підприємства і його реконструкції.

Індивідуальний підхід до розробки процесу робіт дуже важливий. У зв’язку з цим перед їх початком проводять повне обстеження конструкції та системи будівлі. Отримані результати дозволяють архітекторам, технологам і проектувальникам скласти проект майбутньої реконструкції, в якому прораховуються різні варіанти конструктивних рішень. В результаті дотримання такої послідовності у замовника робіт з’являється можливість ефективно вкласти кошти, отримавши від процесу реконструкції максимальну користь.
Одним із важливіих моментів реконструкції будівель є: складний напрямок у сучасному будівництві, що вимагає значних фінансових і тимчасових витрат;
роботи з реконструкції передбачають повне або часткове звільнення приміщень будівлі: відселення мешканців, висновок організацій, вивіз устаткування та ін;
обов’язково проводиться експертна оцінка стану будівлі та її фундаменту представниками будівельної компанії з наступним складанням акту експертизи будинку – базового документа для розробки проектної документації.